VİDALI KOMPRESÖR TAMİRİ

Vidalı kompresörler birçok işletmenin kalbi niteliğindedir ve firma için olmazsa olmazların başında gelmektedir, bu kadar öneme sahip bir cihazın uzun yıllar hizmet vermesi ve arıza çıkarmaması için en önemli unsurların başında periyodik bakımların düzenli ve zamanında yapılması gelmektedir ve tabi ki bu bakımların işin ehli ve uzman kişilerce yapılması gerekir. Vidalı Kompresör tamiri önemli olduğu kadar bakımı da önemlidir. Bu sebep ile kompresörünüzün bakımını aksatmadan zamanında ve periyodik olarak yaptırmanız kesinlikle önerimizdir. Bakımlar zamanında yapıldığı taktirde kompresörünüzün ömrü daha sağlıklı olur. Periyodik olarak yapılan tamirler kompresörünüzün arıza maliyetini azalttığı gibi size zaman da kazandırmaktadır.

Bu tip kompresörlerin periyodik bakımları yaklaşık 2000 saat te bir yapılmaktadır, bu bakımların dışında yaklaşık 8000 saatte gelen bir bakım daha vardır bu bakım periyodikte değişen parçaların haricinde emiş grubu minimum basınç valfi termostatik valf ve kayışların değişimini kapsar, bu bakımın akabinde ise genel olarak ağır bakım diye bilinen 16000 ve 20000 saatleri arasında yapılan genel revizyon vardır bu bakımda daha önce bahsedilen iki bakımın tümünü kapsadığı gibi ek olarak motor rulmanları vida grubu rulmanları vida grubu keçe ve burç seti hidrolik hortumlar ve pnömatik hortumlar radyatör kimyasal temizliği elektrik malzemelerin kontrol ve gerekirse değişimini kapsamaktadır.

Vidalı kompresör tamiri vidalı kompresör Vidalı Kompresör Tamiri vidali kompresor tamiri 225x300

Vidalı Kompresör Tamiri

Bu bahsettiğimiz bakımların düzenli ve zamanında yapılması arıza düzeyini minimuma indirmek demektir. Bu da işletmenizin gereksiz masraf yapmasını ve zaman kaybetmesini engellemeniz anlamına gelmektedir. Çünkü kompresörde kullanılan her parça ve enstrümanın bir ömrü vardır ve zamanında değişmesi gerekmektedir.

Vidalı kompresör tamiri konusunda TEKNİK KOMPRESÖR olarak yılların verdiği engin tecrübemiz ve dürüst, ahlaklı çalışanlarımızla her tür arıza ve bakım konusunda 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz…

Ayrıca Dilerseniz Pistonlu Kompresör Tamiri adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir