Pistonlu Kompresör Tamiri

Pistonlu kompresör tamiri teferruatlı ve hassasiyet isteyen bir iştir, tamir esnasında kullanılacak parçaların orijinal ya da birebir muadil olması önem arz eder, cihaz sistem gereği araç motoru ile benzerlik göstermekte ve birbirine yakın parçalardan oluşmaktadır, yani ana gövde, krank, biyel kolu, silindir, piston, segman, kasnak ve siboplardan oluşur,

Pistonlu kompresörün arıza yapmasına sebep olan en önemli unsur etkin soğutma sistemine sahip olmadığı için çok çalışmasıdır. Cihazın çok çalışması öncelikle sibopları aşırı ısınmasına sebep olur ve bu ısı yağ seviyesinin azalmasına yağsız çalışma segman ların aşınmasına bu aşınma silindirin çizilmesine ve silindirden kopabilecek parça piston ve biyel kollarının hasar görmesine krank rulmanlarının bozulmasına ve hatta kırılan biyel kolu sayesinde gövdenin çatlayıp kırılmasına sebep olabilir ve buda cihazın kullanılmaz hale gelmesine sebep olur.

Pistonlu Kompresör Tamiri pistonlu kompresör tamiri Pistonlu Kompresör Tamiri – Pistonlu Kompresör Çalışma Prensibi pistonlu kompresor tamiri 300x169

Pistonlu Kompresör Tamiri

Bu sebeplerden dolayı kompresörün işletmenizin hava ihtiyacına göre uygun özelliklere sahip olması önemlidir, bu tarz kompresörlerin karşılaştığı en önemli arızalardan birisi de elektrik motor yanmasıdır bunun sebep i ise cihaza uygun elektrik panosu veya motorun büyüklüğüne göre seçilecek termik manyetik şalter kullanılmamasıdır. Kompresörcünüzden veya elektrikçinizden muhakkak temin etmesini isteyin  aksi takdirde bu arıza ile karşılaşma riskiniz çok artacaktır.

Kompresörünüzün motor gücü 5,5 kw ın altında ise termik manyetik şalter, 5,5 kw ve üzerinde ise yıldız üçgen pano kullanılması gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise kompresörün yağ seviyesinin sık sık kontrol edilmesi ve hava tankının suyunu belli periyotlarla tahliye edilmesidir. Bu konulara gösterilecek hassasiyet kompresörün uzun ömürlü ve sağlıklı kullanılmasına izin verecektir. Firmamız pistonlu kompresör tamiri hizmetinin yanında pistonlu kompresör satışı, pistonlu kompresör yedek parça teminatı yapabilmektedir. Pistonlu kompresör fiyatları için firmamızı her an arıyabilirsiniz.

Pistonlu kompresör tamiri, bakımı  ve teknik bilgi almak için TEKNİK KOMPRESÖR ü arayabilirsiniz…

Ayrıca Dilerseniz Vidalı Kompresör Tamiri adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir