Aydın trafo pistonlu kompresör 300 litre

Kompresör Bakımı

İşletmenizde bulunan vidalı veya pistonlu kompresörünüz belirli periyotlarla bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bu bakımların zamanında ve yetkili kişilerce yapılması kompresörünüz ve işletmeniz açısından büyük önem arz etmektedir. Kompresör bakımı yapan firmalar arasında Teknik Kompresör olarak bulunmaktayız. Bakım ve tamii konusunda firmamız daima yanınızdadır.

Pistonlu Kompresör Bakımı

Pistonlu kompresörünüzün bakımı yaklaşık olarak yılda iki kez yapılması doğru olacaktır. Bakım aşamasında öncelikle kompresörün elektrik sigortasını kapatın ve cihazın tekrar çalışmasını engelleyiniz, daha sonra yağı tahliye tapasını kullanarak tamamen boşaltın, sonrasında üst bölümde bulunan yağ doldurma tapasını açarak yağ gösterge camının yarısına kadar yağ doldurunuz, her türlü pistonlu kompresör için kullanmanız gereken yağ 20/50 motor yağıdır. Cihazın hava filtresi yenisi ile değiştirilir, kayışın çatlak ve gerginlik kontrolü gözle yapılır, manometre ve emniyet ventilinin çalışır durumda olduğu gözlenir ve bakım işlemi sonlandırılır. Pistonlu kompresör arıza tamiri ve bakım yapan firma aradığınız taktirde bizlere 7 gün 24 saat iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

kompresör bakımı kompresör bakımı Kompresör Bakımı – Pistonlu ve Vidalı Kompresör Bakımı kompresor bakimi 300x225

Kompresör Bakımı

Vidalı Kompresör Bakımı

Vidalı kompresörünüzün bakımı işletmenizin çalışma saatine göre değişiklik göstermektedir, yılda en az bir en çok da dört kere yapılması doğru olacaktır. Vidalı kompresörün bakımı pistonlu ya daha teferruatlı ve daha fazla dikkat ister,

Öncelikle cihazın elektrik bağlantısı kesilir, kompresör ün yağ tankının altında bulunan yağ boşaltma vanası kullanılarak yağ tamamen boşaltılır, seperatör, yağ filtresi ,hava filtresi ve panel filtre yenisi ile değiştirilir , yağı yağ seviye göstergesinin yarısına kadar doldurup yağ tapası kapatılır kullanılacak yağ hidrolik kompresör yağı 46 veya 68 numara olmalıdır vidalı kompresörün en önemli materyallerinde birisi yağ olduğu için başka özellikte veya kalitesiz yağ kullanımı kompresörünüzün yüksek maliyetli arıza yapmasına hatta kullanılamayacak hale gelmesine sebep olabilir.

En son olarak radyatör temizliği ve elektrik bağlantı kontrolleri yapılarak cihaz çalışır duruma getirilir. Cihazın ız plc kontrollü ise bakım sayaçları resetlenir ve bakım sonlandırılır. Vidalı kompresör konusunda yardıma ihtiyacınız olduğu taktirde bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Kompresör bakımı yapan firmalar kompresör bakımı Kompresör Bakımı – Pistonlu ve Vidalı Kompresör Bakımı vidali kompresor bakimi 225x300

Vidalı Kompresör

Kompresör bakımı, tamiri, temini konularında bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir