kompresör alırken dikkat edilmesi gerekenler kompresör alırken Kompresör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? dikkat 01 1024x931

kompresör alırken dikkat edilmesi gerekenler

Mekanik cihazların alımında her zaman kalite, sağlamlık, uzun ömürlü olması ve verimli olmasına dikkat edilir. Bu kurallar aynı şekilde kompresör alırken ‘de geçerlidir. Şimdi sizlere kompresör alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususları aktaracağız. Bu sayede kompresör alırken daha bilgili ve doğru kompresör seçimi yapmanıza destek olmayı umuyoruz.

1. Ne kadar hava kullanımına ihtiyacınız var?

Kompresör alımı yapan firmaların çoğu araştırmadan ihtiyaçlarından daha yüksek hava üreten kompresör alarak gereksiz bir maliyete girmektedirler. Yada tam tersi ihtiyaçlarından daha düşük seviyede hava üreten bir kompresör alma hatasına çok düşmektedir. Bu yüzden kompresör alırken ihtiyacınız olan hava ile orantılı bir kompresör tercih etmelisiniz.

2. Sektörünüze uygun kompresör seçimi.

Bir çok farklı sektörde kullanılmakta olan kompresörler sektörlerine göre farklı donanımlara sahip olabilmektedir. Bu konuda hiç bilginiz yoksa dahi İnternet üzerinden yapacağınız küçük bir araştırma ile hangi çeşit kompresör almanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yüzden kompresör alırken en başından sektörünüzle ilgili kompresörlere odaklanmanız hem sizi gereksiz bir satın alma hatasından kurtarır hemde zaman kaybetmenizin önüne geçmiş olursunuz.

3. Kompresörün konumlandırılması nasıl olmalıdır?

Kompresör odası olarak anılan mekanlar firmalarda kompresör ve yan ekipmanlarının kurulduğu odalardır. Bu odaların asıl amacı doğabilecek iş kazalarının önüne geçmektir. Aynı zamanda bir kompresör odası kompresörünüzün daha sağlıklı, sorunsuz ve uzun ömürlü olması içinde gereklidir. Bu yüzden kompresör alırken kompresör odası da plana dahil edilmelidir.

4. Kullanım ömrü.

Sıfır kompresör alacaksanız kullanım ömrü sizin için çok sorun olmayacaktır. Satın alımı yapacağınız firma zaten gerekli bilgi ve dokümanları sizinle paylaşacaktır. Fakat ikinci el bir kompresör alırken bu konuda fazlasıyla dikkatli olmalısınız. Çünkü kullanım ömrü sona yaklaşmış bir kompresör yada kazan almanız sizin için büyük bir risk teşkil etmektedir. 2. el kompresör alırken, satın aldığınız firma hakkında bir referans araştırması yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

5. Satış Sonrası Servis Desteği

Kompresör alırken sadece kompresörü almaya değil sonrasında yaşayabileceğiniz sorunlarda size destek olabilecek firmayı da araştırmalısınız. Bu gibi konularda sıfır kompresör alımlarında ana firmanın servis desteği olabileceği gibi, sadece bu işi yapan satış sonrası servis alanında uzmanlaşmış firmalardan da destek alabilirsiniz. Eğer kompresör alımından sonra satış sonrası servis desteğine ihtiyacınız olursa Teknik Kompresör olarak  bir telefon uzağınızdayız.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir