Hava Kurutucu Tamiri – Hava Kurutucu Bakımı

Firmamız bünyesinde, hava kurutucu tamiri ve hava kurutucu bakımı yapılmaktadır. Hava kurutucu tamiri ve hava kurutucu bakımı konularında bize istediğiniz zaman ulaşarak soru sorabilir ve destek alabilirsiniz.

Hava kurutucusu kompresörden çıkan basınçlı havayı, kendi bünyesinde bulunan soğuk odadan geçirerek şoklama sistemi ile yoğuşmasını sağlayarak havanın içerisinde bulunan su molekülünü havadan ayrıştırır ve işletmenize gelen havanın daha sağlıklı olmasını sağlar.

Hava Kurutucuları kapalı devre sistemler olduğundan, herhangi bir arıza çıkarmadıkça bakım gerektirmeyen cihazlardır. Sadece kurutucunun giriş ve çıkışında bulunan hat filtreleri yılda bir sefer periyodik olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Kurutucunun bakım olarak yapılacak tek işlem kullanıcının öndeki kondenser bölümünü belli periyotlar ile hava tutması ve o bölgeyi temiz tutması gerekmektedir. Aksi taktirde kondenser bölümünden geçen soğutma gazı ısısını kaybedemediği için hem cihazın su kaçırmasına sebep olur hem de  ekovat motorunuzun yanmasına sebep olur.

hava kurutucu tamiri hava kurutucu tamiri Hava Kurutucu Tamiri – Hava Kurutucu Bakımı hava kurutucu tamiri 300x137

Hava kurutucu tamiri

Hava kurutucusu içerisinde ekovat motoru, eşanjör, kondenser, dryer, kılcal boru veya genleşme valfi, otomatik tahliye cihazı gibi ekipmanlar bulundurur. Hava kurutucusu bünyesinde r134, r404, r407 gibi soğutma gazları içerir. Soğutma gazı sistemde ekovat yardımı ile öncelikle kondensere basılır, burada fan yardımı ile soğutulan gaz dryer dan geçerek kılcal boru veya genleşme valfi yardımı ile eşanjöre püskürtülür. Eşanjör de bir miktar ısınan soğutucu gaz tekrar ekovata iletilir. Böyle bir döngü içerisinde gaz, sistem içerisinde devamlı hareket halindedir. Hava kurutucusu çalıştığı müddetçe kompresörden gelen havanın su molekülünü ayrıştırarak kendi bünyesindeki otomatik tahliye cihazı yardımı ile belli periyotlarda tahliye işlemini yapar ve işletmenizde kullandığınız havanın temiz kalmasını, işletmenizde kullandığınız havalı cihazlarınızın daha sağlıklı uzun ömürlü çalışmasını sağlar.

hava kurutucu tamiri hava kurutucu tamiri Hava Kurutucu Tamiri – Hava Kurutucu Bakımı hava kurutucu 1

Hava kurutucu tamiri

İşletmenizde bulunan her türlü ve her güçteki hava kurutucularınız firmamız bünyesinde garantili bir şekilde tamiri yapılmaktadır. Hava kurutucu tamiri ve teknik bilgi konusunda bize istediğiniz zaman ve gsm numaralarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.